Muzeum cestopisné literatury

Muzeum cestopisné literatury

Příjemce: ATS INVEST s.r.o.

Dotační poradentství: GRANTYPO s.r.o.

Naše společnost zpracovala úspěšnou žádost a následně řídila projekt „Muzeum cestopisné literatury“. Projekt byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad v rámci opatření zaměřeného na podporu cestovního ruchu. Rozpočet projektu byl 14 721 532,72   Kč bez DPH, částka vyplacené dotace pak dosáhla 7 132 867,71 Kč.

Unikátní muzeum v Českých Budějovicích připomíná odvážné cestovatele. Sídlo má ve dvoře historického domu v ulici Dr. Stejskala č.p. 15.

Cílem vzniku nového muzea je doplnit současnou síť těch veřejných a zpřístupnit návštěvníkům hodnotné cestopisné prameny vydané v minulých dvou stoletích. Chceme jim podat zajímavé informace o dobrodruzích, kteří se tenkrát vydávali do neznáma, a své objevy a zážitky publikovali. Ale také seznámit veřejnost s autory, kteří byli ve své době světoznámí a uznávaní, ale dnes už o nich ví jen málokdo.

Muzeum je koncipováno jako prostor pro odpočinek pro zájemce o cestování všech věkových kategorií.

K vidění jsou unikátní výtisky starých cestopisů i mapy všech koutů světa. Potřebujete-li informace o konkrétní oblasti, budete je mít u nás z první ruky – z knih ověřených autorů, kteří v těch místech strávili dostatečně dlouhou dobu a skutečně je prozkoumali.

gen_75zima_v_muzeu_cestopisugen_39IMG_5754-HDR_resize