Muzeum vltavínů

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Příjemce: Občanské sdružení Muzeum Vltavínů

Dotační poradentství: GRANTYPO s.r.o.

V Českém Krumlově vznikl unikátní projekt v prostorách historického domu určeného k rekonstrukci. Jedná se o jedinečné muzeum vystavující vltavíny. Muzeum bylo slavnostně otevřeno již 25. 6. 2013 a má za sebou úspěšnou první sezónu. Expozice muzea je jako interaktivní hra, kterou si mohu užít malí i velcí návštěvníci. Můžete si zde například hodit meteoritem a vyzkoušet si rozsah dopadu na naši Zemi. Dále si pak můžete prohlédnout různě velké vltavíny v prosvícených tubusech a v neposlední řadě zjistit na interaktivní mapě, kde který vltavín byl nalezen.

Smyslem projektu bylo tedy využití historického domu v Českém Krumlově a propagace světově jedinečného přírodního bohatství – VLTAVÍNŮ. Projekt byl spolufinancován prostřednictvím organizace ROP Jihozápad. Rozpočet projektu byl 5 883 852,- Kč bez DPH, částka dotace pak dosáhla 4 487 170,- Kč. Dotace, žádost o dotaci, administrace projektu, komunikace s úřady – to vše bylo zařizováno naší společností. Společnost GRANTYPO s.r.o. nadále řídí i udržitelnost projektu.

P1150928
Ukázka vltavínů

V muzeu je nyní vybudována nejsystematičtější a nejkomplexnější expozice o vltavínech v České Republice vůbec. Více informací o projektu samotném se dozvíte na stránkách www.vltaviny.cz.

hromadně
Tubusy s vltavíny                         Texty jsou přepsány i pro                                                                             nevidomé návštěvníky

muz 2